Стратегічні комунікації в науково-інформаційній діяльності бібліотек
DOI:
https://doi.org/10.36273/2076-9555.2019.10(279).34-37Ключові слова:
стратегічні комунікації, інформаційно-аналітична діяльність бібліотек, інформаційне суспільство, сучасний інформаційний простір, бібліотечна справаАнотація
У статті досліджено роль стратегічних комунікацій у науково-інформаційній діяльності бібліотечного закладу. Розглянуто стратегічні напрями розвитку вітчизняних бібліотек. Зосереджено увагу на роботі їх аналітичних підрозділів у системі стратегічних комунікацій в умовах розвитку інформаційного суспільства.
Проаналізовано схвалений Кабінетом Міністрів України план заходів із реалізації Стратегії комунікації у сфері європейської інтеграції на 2018—2021 рр., що передбачає проведення циклу заходів та інформаційних кампаній. Зокрема, запроєктовано виробництво інформаційної, аудіовізуальної, друкованої продукції та розміщення її в ефірі загальнонаціональних і регіональних теле- та радіоканалів, в інтернеті тощо.
Розглянуто нагальні проблеми, що уповільнюють розвиток бібліотечної справи в Україні. Це стосується провідних положень щодо реформування бібліотечної справи, зокрема напрямів модернізації бібліотек, оцифрування фондів, технічного й технологічного переоснащення, перерозподілу кадрових ресурсів тощо.Наголошено, що така ухвала дасть змогу впровадити інструмент для скоординованих дій центральних і місцевих органів виконавчої влади в євроінтеграційному напрямі й сприятиме посиленню підтримки громадянами України державної політики у цій галузі.
Приділено увагу формуванню системи стратегічних комунікацій в Україні, що дає змогу науковим бібліотекам визначити своє місце у цій системі за умови трансформації в осередки інтелектуального опрацювання інформації, підвищення якості інформаційних продуктів, сервісів і послуг, комфорту, оперативності та надійності обслуговування.
Посилання
Блажкевич А. Реформування українських бібліотек: урядова стратегія розвитку / А. Блажкевич // Наукові праці Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського. — 2017. — Вип. 48. — С. 362—369.
Про бібліотеки і бібліотечну справу : закон України № 32/95-ВР від 01.01.2017. — Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/32/95-вр. — Назва з екрана.
Про схвалення Стратегії розвитку бібліотечної справи на період до 2025 року "Якісні зміни бібліотек для забезпечення сталого розвитку України". — Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/219-2016-%D1%80. — Назва з екрана.
Українська бібліотечна асоціація: регіональний аспект. — Режим доступу: https://ula.org.ua/news/4279-ukrainska-bibliotechna-asotsiatsiia-rehionalnyi-aspekt. — Назва з екрана.
Уряд затвердив плани заходів на 2019 рік щодо комунікації у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції України. — Режим доступу: https://www.kmu.gov.ua/ua/news/uryad-zatverdiv-plani-zahodiv-na-2019-rik-shchodo-komunikaciyi-u-sferi-yevropejskoyi-ta-yevroatlantichnoyi-integraciyi-ukrayini. — Назва з екрана.
Чуприна Л. Аналітичні підрозділи бібліотеки в системі стратегічних комунікацій / Л. Чуприна // Наукові праці Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського. — 2017. — Вип. 48. — С. 274—284.
Чуприна Л. Оперативна інтернет-інформація в інформаційно-аналітичній діяльності бібліотек України : монографія / Л. Чуприна ; наук. ред. В. М. Горовий ; НАН України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського. — Київ, 2014. — 208 с.
References
Blazhkevych А. (2017). Reformuvannya ukrayinskih bibliotek: uryadova strategiya rozvytku. Naukovi pratsi Natsionalnoi biblioteky Ukrainy imeni V. I. Vernadskoho, 48, pp. 362—369.
Pro biblioteky i bibliotechnu spravu, (2019). Available at: http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/32/95-вр.
Pro skhvalennia Stratehii rozvytku bibliotechnoi spravy na period do 2025 roku "Yakisni zminy bibliotek dlia zabezpechennia staloho rozvytku Ukrainy", (2019). Available at: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/219-2016-%D1%80.
Ukrayinska bibliotechna asotsiatsiya: rehionalnyy aspekt, (2019). Available at: http:// https://ula.org.ua/news/4279-ukrainska-bibliotechna-asotsiatsiia-rehionalnyi-aspekt.
Uryad zatverdyv plany zaxodiv na 2019 rik shhodo komunikaciyi u sferi yevropejskoyi ta yevroatlantychnoyi integraciyi Ukrayiny, (2019). Available at: http://https://www.kmu.gov.ua/ua/news/.
Chupryna L. A. (2017). Analitychni pidrozdily biblioteky v systemi strategichnyx komunikacij. Naukovi pratsi Natsionalnoi biblioteky Ukrainy imeni V. I. Vernadskoho, 48, pp. 374—384.
Chupryna L. A. (2014). Operatyvna internet-informatsiia v informatsiino-analitychnii diialnosti bibliotek Ukrainy. Kyiv.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Надсилаючи авторський оригінал статті в редакцію, автор тим самим дає згоду на використання його персональних даних для публікації в журналі, а також на розміщення статті в електронній версії журналу на веб-сайті Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 17 жовтня 2012 року № 1111 "Про затвердження Порядку формування Переліку наукових фахових видань України".
Авторський оригінал має бути завершеним твором і не може доопрацьовуватись автором після прийняття редакцією.
Статті, що не відповідають викладеним вимогам, або містять не всі елементи (наприклад, без індекса УДК), редакцією не приймаються. Оригінали, не прийняті до опублікування, авторам не повертаються.
Редакція має право робити редакційні правки, які не впливають на смисл тексту. Правки узгоджуються з автором.
Публікація статей в журналі безоплатна. Авторський гонорар не виплачується й авторський примірник не надається.
Автори, які хочуть придбати журнал, зазначають це в листі при надсиланні матеріалів до редакції, вказавши електронну адресу для надсилання рахунку за примірник журналу. Отримати примірник можна після надходження коштів на рахунок Книжкової палати. Без попереднього замовлення придбати примірник журналу не можна.