Методи системного аналізу в аналітиці
DOI:
https://doi.org/10.36273/2076-9555.2019.10(279).43-47Ключові слова:
технологія, аналіз інформації, системний аналіз, інформація, інформаційно-аналітична діяльність, ефективність, управління, методАнотація
У статті з'ясовано аспекти застосування основних методів системного аналізу під час роботи з інформацією в інформаційно-аналітичній діяльності (ІАД). Сучасна аналітика спирається на системний аналіз, його методи й технології, оскільки системний підхід, на думку фахівців, сьогодні є універсальним методом дослідження різноманітних об'єктів, процесів і явищ, зокрема й інформаційних. З огляду на те, що методика системного аналізу різноманітна, розглянуто найефективніші методи інформаційно-аналітичної діяльності: за принципом "гелікоптера", побудови "дерева цілей", моделювання "чорного/сірого/білого ящика" та побудови аналітичної карти проблемного поля. Саме вони допоможуть фахівцю/аналітику моделювати реальні явища, об'єкти та процеси, правильно оцінювати певні ситуації, щоб зробити відповідні висновки й надати рекомендації.
Досліджено аспекти застосування окремих методів системного аналізу під час опрацювання даних в інформаційно-аналітичній діяльності. Наголошено на особливостях та специфіці використання певного методу системного аналізу в інформаційно-аналітичному процесі. Підсумовано, що застосування методів системного аналізу під час опрацювання даних для моделювання реальних ситуацій в аналітиці є ефективним засобом оптимізації інформаційно-аналітичної діяльності. На думку автора, ці методи значно скорочують час підготовки аналітичних документів, не зашкоджуючи їхній якості, а також сприяють удосконаленню управлінської діяльності в Україні.
Посилання
Антонов А. В. Системный анализ : учеб. для вузов / А. В. Антонов. — Москва : Высшая школа, 2004. — 454 с.
Варенко В. М. Системний аналіз інформаційних процесів : навч. посіб. / В. М. Варенко. — Київ : Талком, 2019. — 208 с.
Дудник І. М. Вступ до загальної теорії систем : навч. посіб. / І. М. Дудник. — Київ : Кондор, 2009. — 205 с.
Курносов Ю. В. Азбука аналитики / Ю. В. Курносов. — Москва : РУСАКИ, 2013. — 230 с.
О'Коннор Дж. Системне мислення. Пошук неординарних творчих рішень / Дж. О'Коннор. — Київ : Наш формат, 2018. — 240 с.
Сурмин Ю. П. Теория систем и системный анализ : учеб. пособие / Ю. П. Сурмин. — Київ : МАУП, 2003. — 368 с.
Чорней Н. Б. Теорія систем і системний аналіз : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Н. Б. Чорней, Р. К. Чорней ; Міжрегіональна академія управління. — Київ : МАУП, 2005. — 256 с.
References
Antonov A. V. (2004). Systemnyy analyz. Moskva: Vyshcha shkola.
Varenko V. M. (2019). Systemnyy analyz ynformatsyynykh protsesyv. Kyiv: Talcom.
Dudnik I. M. (2009). Vstup do zahalnoyi teoriyi system. Kyiv: Condor.
Kournosov Y. V. (2013). Azbuka analityky. Moskva: RUSAKI.
O'Connor Joseph. (2018) Systemne myslennya. Poshuk neordynarnykh tvorchykh rishen'. Kyiv: Nash format.
Surmin Y. P. (2003). Teoriya sistem i sistemnyy analуz. Kyiv: MAUP.
Chorney N. B., Chorney R. K. (2005). Teoriya system i systemnyy analуz. Kyiv: MAUP.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Надсилаючи авторський оригінал статті в редакцію, автор тим самим дає згоду на використання його персональних даних для публікації в журналі, а також на розміщення статті в електронній версії журналу на веб-сайті Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 17 жовтня 2012 року № 1111 "Про затвердження Порядку формування Переліку наукових фахових видань України".
Авторський оригінал має бути завершеним твором і не може доопрацьовуватись автором після прийняття редакцією.
Статті, що не відповідають викладеним вимогам, або містять не всі елементи (наприклад, без індекса УДК), редакцією не приймаються. Оригінали, не прийняті до опублікування, авторам не повертаються.
Редакція має право робити редакційні правки, які не впливають на смисл тексту. Правки узгоджуються з автором.
Публікація статей в журналі безоплатна. Авторський гонорар не виплачується й авторський примірник не надається.
Автори, які хочуть придбати журнал, зазначають це в листі при надсиланні матеріалів до редакції, вказавши електронну адресу для надсилання рахунку за примірник журналу. Отримати примірник можна після надходження коштів на рахунок Книжкової палати. Без попереднього замовлення придбати примірник журналу не можна.