Про долю українського книговидання: реальність і перспективи
DOI:
https://doi.org/10.36273/2076-9555.2020.9(290).10-15Ключові слова:
книгорозповсюдження, Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів, УАВК, бібліотеки, фонди бібліотек, Міжнародна асоціація бібліотекарів, книговиданняАнотація
У статті порушено важливі питання ролі й місця видавничої галузі серед інших галузей економіки. Розглянуто чотири стрижневі стратегічні напрями розбудови вітчизняного книговидання, книгорозповсюдження, модернізації та оновлення фондів національної бібліотечної системи. Акцентовано на неефективності й повільності ухвалення рішень державними органами влади. Подано розрахунки та запропоновано шляхи розв'язання проблем, спираючись на світові тенденції й досвід розвинених європейських країн з урахуванням рекомендацій таких авторитетних організацій, як Міжнародна асоціація бібліотекарів.
Посилання
Робоча зустріч з міністром культури і інформаційної політики [Електронний ресурс] / Українська Асоціація видавців та книгорозповсюджувачів. — Режим доступу: http://upba.org.ua/index.php/uk/blogs/item/244-robocha-zustrich-z-ministrom-kultury-i-informatsiinoi-polityky. — Назва з екрана.
Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв'язку з дією обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 : закон України від 16.06.2020 № 692-ІХ // Голос України. — 2020. — № 118.
Про затвердження Державних соціальних нормативів забезпечення населення публічними бібліотеками в Україні : постанова Кабінету Міністрів України від 06.02.2019 № 72 // Урядовий кур'єр. — 2019. — № 30.
Друк України (2019) : ст. зб. / уклад. С. Буряк. — Київ : Кн. палата України, 2020. — 104 с.
References
Robocha zustrich z ministrom kulturi i informacijnoyi politiki. (2020). Available at: http://upba.org.ua/index.php/uk/blogs /item/244-robocha-zustrich-z-ministrom-kultury-i-informatsiinoi-polityky.
Pro vnesennya zmin do deyakih zakonodavchih aktiv Ukrayini shodo derzhavnoyi pidtrimki sferi kulturi, kreativnih industrij, turizmu, malogo ta serednogo biznesu u zv'yazku z diyeyu obmezhuvalnih zahodiv, pov'yazanih iz poshirennyam koronavirusnoyi hvorobi COVID-19 : zakon Ukrayini vid 16.06.2020 № 692-IH. (2020). Golos Ukrayini, 118.
Pro zatverdzhennya Derzhavnih socialnih normativiv zabezpechennya naselennya publichnimi bibliotekami v Ukrayini : postanova Kabinetu Ministriv Ukrayini vid 06.02.2019 № 72. (2019). Uryadovij kur'yer, 30.
Buryak S. [uklad.]. (2020). Druk Ukrayini (2019) : st. zb. Kyiv: Kn. palata Ukrayini.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Надсилаючи авторський оригінал статті в редакцію, автор тим самим дає згоду на використання його персональних даних для публікації в журналі, а також на розміщення статті в електронній версії журналу на веб-сайті Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 17 жовтня 2012 року № 1111 "Про затвердження Порядку формування Переліку наукових фахових видань України".
Авторський оригінал має бути завершеним твором і не може доопрацьовуватись автором після прийняття редакцією.
Статті, що не відповідають викладеним вимогам, або містять не всі елементи (наприклад, без індекса УДК), редакцією не приймаються. Оригінали, не прийняті до опублікування, авторам не повертаються.
Редакція має право робити редакційні правки, які не впливають на смисл тексту. Правки узгоджуються з автором.
Публікація статей в журналі безоплатна. Авторський гонорар не виплачується й авторський примірник не надається.
Автори, які хочуть придбати журнал, зазначають це в листі при надсиланні матеріалів до редакції, вказавши електронну адресу для надсилання рахунку за примірник журналу. Отримати примірник можна після надходження коштів на рахунок Книжкової палати. Без попереднього замовлення придбати примірник журналу не можна.