Система науково-інформаційного забезпечення агропромислового комплексу України
DOI:
https://doi.org/10.36273/2076-9555.2020.2(283).37-42Ключові слова:
користувачі інформації, генератори галузевої інформації, ННСГБ НААН, електронний каталог "Украгротека", бази даних (БД), електронні інформаційні ресурси, мережа аграрних бібліотек, національні інформаційні ресурси з питань сільського господарстваАнотація
У статті проаналізовано сучасний стан інформаційних ресурсів, сформованих на різних рівнях управління. Наведено характеристику національної системи науково-технічної інформації (НТІ) з питань сільського господарства. Зазначено, що її головними користувачами є вчені; товаровиробники; керівники, менеджери; висвітлено особливості забезпечення інформаційних потреб цього сегмента. Зауважено, що серед галузевих інформаційних систем важливу роль у розвитку агропромислового комплексу країни (АПК) відіграють інформаційні системи: Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Міністерства освіти і науки України, Національної академії аграрних наук України, а також підпорядкованих ним організацій і установ, аграрних книгозбірень, дорадчих служб, УкрІНТЕІ, УкрНДНЦ, Держстату, галузевих асоціацій, інформаційних порталів, що в сукупності утворюють інтегровану інформаційну систему. Ефективне та якісне забезпечення інформаційних потреб спеціалістів АПК неможливе без інформаційних ресурсів, за зберігання й нагромадження яких традиційно відповідають галузеві бібліотеки на чолі з Національною науковою сільськогосподарською бібліотекою (ННСГБ) НААН. Пріоритетним напрямом діяльності установи є розкриття та репрезентація фонду наявних документів, а також забезпечення доступу до нього широкого кола фізичних і віртуальних користувачів. Відповідно до цього завдання здійснюється активне формування електронної бази даних "ЕК Украгротека", загальний обсяг якої становить понад 550 тис. записів, із них 52 тис. — на повнотекстові видання. Успішно реалізуються завдання щодо створення національної сільськогосподарської бібліографії, репрезентованої 13 біобібліографічними серіями. Від 1999 р. щоквартально виходить друком реферативний журнал "Агропромисловий комплекс України".
Посилання
Користувачі інформації. — Режим доступу: http://um.co.ua/3/3-11/3-118262.html. — Назва з екрана (дата звернення 06.04.2018).
Лаврик О. Л. Современные тенденции в информационном обеспечении научно-исследовательских работ / О. Л. Лаврик, Ю. В. Мохначева, Н. Н. Шабурова. — Новосибирск, 2010. — 232 с.
У Мінагрополітики запрацював інформаційний центр. — Режим доступу: http://minagro.gov.ua/node/18552. — Назва з екрана (дата звернення 14.04.2018).
Звіт про надходження інформаційних запитів за IV квартал 2018 року. — Режим доступу: http://www.minagro.gov.ua/uk/dostup-do-publichnoi-informacii?nid=26714. — Назва з екрана (дата звернення 14.04.2018).
Мінагрополітики запускає допоміжний інформаційний ресурс для широкого кола користувачів. — Режим доступу:
https://minagro.gov.ua/ua/news/minagropolitiki-zapuskae-dopomizhniy-informatsiyniy-resurs-dlya-shirokogo-kola-koristuvachiv. — Назва з екрана (дата звернення 15.04.2018).
Звіт про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету на наукову і організаційну діяльність президії Національної академії аграрних наук України / Рахункова Палата. — 2017. — 51 с. — Режим доступу:
http://www.acrada.gov.ua/doccatalog/document/16754557/zvit_262_2017.pdfsubportal=main. — Назва з екрана (дата звернення 12.04.2018).
Постанова № 03/01 Президії НААН, протокол № 3 від 13 березня 2019 р. — Режим доступу: http://naas.gov.ua/upload/iblock/49d/%D0%9F%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0.pdf. — Назва з екрана (дата звернення 12.04.2019).
Інноваційні розробки університетів і наукових установ МОН України / колектив авторів за заг. ред. М. Стріхи та М. Ільченка. — Київ, 2017. — 278 с. — Режим доступу: https://mon.gov.ua/storage/app/media/nauka/nauka-v-universitetax/ rozrobkiunivmonu.pdf. — Назва з екрана (дата звернення 12.04.2018).
Інформаційний звіт про діяльність Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки за 2018 р. / Національна наукова сільськогосподарська бібліотека. — 2018. — 182 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Надсилаючи авторський оригінал статті в редакцію, автор тим самим дає згоду на використання його персональних даних для публікації в журналі, а також на розміщення статті в електронній версії журналу на веб-сайті Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 17 жовтня 2012 року № 1111 "Про затвердження Порядку формування Переліку наукових фахових видань України".
Авторський оригінал має бути завершеним твором і не може доопрацьовуватись автором після прийняття редакцією.
Статті, що не відповідають викладеним вимогам, або містять не всі елементи (наприклад, без індекса УДК), редакцією не приймаються. Оригінали, не прийняті до опублікування, авторам не повертаються.
Редакція має право робити редакційні правки, які не впливають на смисл тексту. Правки узгоджуються з автором.
Публікація статей в журналі безоплатна. Авторський гонорар не виплачується й авторський примірник не надається.
Автори, які хочуть придбати журнал, зазначають це в листі при надсиланні матеріалів до редакції, вказавши електронну адресу для надсилання рахунку за примірник журналу. Отримати примірник можна після надходження коштів на рахунок Книжкової палати. Без попереднього замовлення придбати примірник журналу не можна.