Ідеологічне підґрунтя організаційної війни
DOI:
https://doi.org/10.36273/2076-9555.2020.1(282).16-23Ключові слова:
новий світовий порядок, конвергенція, геополітика, "золотий мільярд", мондіалізм, Римський клуб, глобалізація, ідеологіяАнотація
Метою організаційних війн (ОВ) є створення нового світового порядку під орудою світового уряду. У результаті війни у країні — жертві агресії формується влада, повністю підконтрольна світовим олігархам. Жорсткий контроль здійснюється шляхом призначення керівниками підкорених країн можновладців, які мають закордонні рахунки. Ці рахунки відомі й можуть бути в будь-який момент заблоковані. Для аргументації причин запровадження нового світового порядку розроблено ідеологічне підґрунтя, розглянуте в цій статті.
З'ясовано сутнісні характеристики нового світового порядку, а також механізми трансформації суспільства, що полягають у розхитуванні підвалин державності, культури, релігії, національної самоідентичності населення країни-жертви.
Проаналізовано концепцію "золотого мільярда", суть якої полягає в тому, що розвинені країни, зберігаючи для свого населення високий рівень споживання, намагаються за допомогою військових та економічних засобів утримувати решту світу в промислово нерозвиненому стані (як сировинний придаток і зону зберігання шкідливих відходів).
Розглянуто концепцію "мондіалізму", зміст якої зводиться до неминучості повної планетарної інтеграції, переходу від множинності держав, народів, націй і культур до "уніформного світу". Ідея мондіалізму, нового світового порядку та месіанства окремих націй і є завуальованою формою стратегії створення світового уряду.
Досліджено дію принципу асиметричності глобалізації. Він полягає в тому, що до нової системи глобального світу різні народи та держави підійшли з різним ступенем готовності, відрізняючись за культурним, економічним, інформаційним та військово-стратегічним потенціалом. Асиметричність глобалізму виявилася насамперед в інформаційному "імперіалізмі", пов'язаному з нееквівалентним обміном інформацією між сильними й слабкими державами.
Посилання
Сенченко Н. Энциклопедия тайных обществ / Н. И. Сенченко, В. Г. Гастинщиков. — Киев : Книга Роду, 2008. — С. 87.
Fischer P. Behind the Lodge Door / Paul Fischer. — Published by Shield Publishing, Inc., Washington D. C. — 1988. — Р. 273.
Robertson P. The New World Order / Pat Robertson. — USA : Word Publishing, 1991. — P. 40.
Национальная безопасность и геополитика России. — 2003. — № 9. — С. 22.
Бьюкенен П. Дж. Смерть Запада: Пер. с англ. А. Башкирова / П. Дж. Бьюкенен. — Москва : ООО "Издательство АСТ", 2004. — 444 с.
Кузьмич А. Россия и рынок (в свете советского и международного права) / А. Кузьмич // Воскресенье. — 1990. — № 4.
Медоуз Д. Х. Пределы роста. 2-е изд.: Пер. с англ. / Д. Х. Медоуз, Д. Л. Медоуз, Й. Рандерс, Ш Беренс. — Москва : МГУ, 1991. — 637 с.
Медоуз Д. Х. За пределами роста / Д. Х. Медоуз , Д. Л. Медоуз , Й. Рандерс. — Москва : Изд. группа "Прогресс", "Пангея", 1994. — С. 27.
Панарин А. С. Стратегическая нестабильность в ХХІ веке / А. С. Панарин. — Москва : Алгоритм, 2003. — С. 361—362.
Рормозер Г. Кризис либерализма / Гюнте Рормозер. — Москва : РАН, Институт философии, 1996. — С. 147, 187.
##submission.downloads##
Опубліковано
Версії
- 2020-02-04 (2)
- 2020-01-29 (1)
Номер
Розділ
Ліцензія
Надсилаючи авторський оригінал статті в редакцію, автор тим самим дає згоду на використання його персональних даних для публікації в журналі, а також на розміщення статті в електронній версії журналу на веб-сайті Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 17 жовтня 2012 року № 1111 "Про затвердження Порядку формування Переліку наукових фахових видань України".
Авторський оригінал має бути завершеним твором і не може доопрацьовуватись автором після прийняття редакцією.
Статті, що не відповідають викладеним вимогам, або містять не всі елементи (наприклад, без індекса УДК), редакцією не приймаються. Оригінали, не прийняті до опублікування, авторам не повертаються.
Редакція має право робити редакційні правки, які не впливають на смисл тексту. Правки узгоджуються з автором.
Публікація статей в журналі безоплатна. Авторський гонорар не виплачується й авторський примірник не надається.
Автори, які хочуть придбати журнал, зазначають це в листі при надсиланні матеріалів до редакції, вказавши електронну адресу для надсилання рахунку за примірник журналу. Отримати примірник можна після надходження коштів на рахунок Книжкової палати. Без попереднього замовлення придбати примірник журналу не можна.