Всесвітня бібліографія та міжнародна бібліографічна співпраця
DOI:
https://doi.org/10.36273/2076-9555.2020.10(291).3-11Ключові слова:
бібліографічні центри, бібліотечно-бібліографічні процеси, автоматизовані інформаційні системи, всесвітня бібліографіяАнотація
У статті розглянуто основні тенденції розвитку всесвітньої бібліографічної співпраці, діяльність Бібліографічної секції ІФЛА, що регламентує міжнародну й національну бібліографію. Наведено стислу історичну довідку щодо аспектів зародження міжнародної бібліографії й висвітлено специфіку укладання перших бібліографічних покажчиків, як-от "Загальна бібліотека", "Море книг", "Загальний європейський лексикон книг" та інших.
Становлення міжнародної бібліографічної співпраці як одного з напрямів бібліографічної діяльності загалом припадає на другу половину XIX ст., що було пов'язано з інтенсивним розвитком видавничої справи і, як наслідок, збільшенням випуску друкарської продукції, а також зі створенням у багатьох країнах світу національних бібліографічних і бібліотечних товариств.
Наголошено на вагомому значенні для розвитку бібліографії й міжнародної бібліографічної співпраці діяльності Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО), а також Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій та установ (ІФЛА).
Увагу акцентовано на історії формування всесвітньої бібліографії, організаційних і технологічних проблемах бібліографічного оформлення електронних мережевих ресурсів.
Посилання
Швецова-Водка Г. Вступ до бібліографознавства : навч. посіб. для студентів напряму 6.020102 "Книгознавство, бібліотекознавство і бібліогр." / Г. М. Швецова-Водка ; Рівнен. держ. гуманітар. ун-т. — 3-тє вид., випр. та допов. — Рівне, 2011. — 231 с.
Грузинова Л. Б. Иностранная библиография : учебное пособие / Л. Б. Грузинова — Москва : Мир книги, 1997. — 164 с.
Симон К. История иностранной библиографии / К. Симон. — Москва, 1963. — 763 с.
Женченко М. Загальна і спеціальна бібліографія : навч. посіб. / М. Женченко. — Київ : Жнець, 2011. — 255 с.
Беш Г. Видавець майбутнього: маркетинг і менеджмент у видавництві / Г. Беш, Й. Й. Вернер ; пер. з німецької. — Київ : Основи, 1994. — 176 с.
References
Shvecova-Vodka G. (2011). Vstup do bibliografoznavstva : navch. posib. dlya studentiv napryamu 6.020102 "Knigoznavstvo, bibliotekoznavstvo i bibliogr.". 3 vid., vipr. ta dopov. Rivne.
Gruzinova L. B. (1997). Inostrannaya bibliografiya : uchebnoe posobie. Moskva: Mir knigi.
Simon K. (1963). Istoriya inostrannoj bibliografii. Moskva.
Zhenchenko M. (2011). Zagalna i specialna bibliografiya : navch. posib. Kyiv: Zhnec.
Besh G., Verner J. J. (1994). Vidavec majbutnogo: marketing i menedzhment u vidavnictvi Kyiv: Osnovi.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Надсилаючи авторський оригінал статті в редакцію, автор тим самим дає згоду на використання його персональних даних для публікації в журналі, а також на розміщення статті в електронній версії журналу на веб-сайті Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 17 жовтня 2012 року № 1111 "Про затвердження Порядку формування Переліку наукових фахових видань України".
Авторський оригінал має бути завершеним твором і не може доопрацьовуватись автором після прийняття редакцією.
Статті, що не відповідають викладеним вимогам, або містять не всі елементи (наприклад, без індекса УДК), редакцією не приймаються. Оригінали, не прийняті до опублікування, авторам не повертаються.
Редакція має право робити редакційні правки, які не впливають на смисл тексту. Правки узгоджуються з автором.
Публікація статей в журналі безоплатна. Авторський гонорар не виплачується й авторський примірник не надається.
Автори, які хочуть придбати журнал, зазначають це в листі при надсиланні матеріалів до редакції, вказавши електронну адресу для надсилання рахунку за примірник журналу. Отримати примірник можна після надходження коштів на рахунок Книжкової палати. Без попереднього замовлення придбати примірник журналу не можна.