Концептуальні ознаки економічної книги як особливого різновиду літератури нон-фікшн
DOI:
https://doi.org/10.36273/2076-9555.2019.11(280).10-14Ключові слова:
економічна книга, змістова концепція, дизайн-концепція, функціонування видавничого продукту, нон-фікшнАнотація
Дослідження присвячено концептуальним ознакам книг економічної тематики як особливого різновиду літератури нон-фікшн.
Розроблено авторську дефініцію, згідно з якою економічна книга є, по-перше, різновидом книжкових видань, що спеціалізований на проблематиці господарювання та бізнес-комунікацій; по-друге — конкретним неперіодичним друкованим чи електронним виданням із проблематики господарювання та бізнес-комунікацій, що належить до певного виду видань за характером інформації (монографія, підручник, посібник тощо). Тож поняття "економічна книга" має типологічний і продуктний виміри.
Функціональне значення економічної книги полягає в пізнавальності та практичності: вона спонукає опановувати економічні знання, переймати найкращий діловий досвід, сприяє піднесенню рівня економічної культури й ініціативи населення, мотивації праці.
Економічна книга є концептуально складним та неоднорідним сегментом книжкової продукції. Змістові та дизайнерські особливості її різновидів, а отже, конкретних проєктів, залежать від аудиторії та цільового призначення, медійної платформи тощо.Класифікуючи економічну книгу, виокремлюємо такі різновиди: наукова економічна книга (висвітлює результати наукових економічних досліджень); навчальна економічна книга (підручники для шкіл і ЗВО, посібники, задачники, практикуми з економіки тощо); довідкова економічна книга (словники, енциклопедії, довідники економічного змісту, в котрих інформацію подано у формі коротких відомостей); ділова книга (бізнес-книга, що містить практичні настанови щодо започаткування власної справи, менеджменту, маркетингу тощо); мотиваційна книга (ідейно спрямована на корегування поведінки людини — підвищення ділових якостей, ініціативності, відповідальності, готовності до дій, роботи над собою, саморозвитку).
Посилання
Інформація та документація. Видання. Основні види. Терміни та визначення понять : ДСТУ 3017:2015. — Київ : ДП "УкрНДНЦ", 2016. — 42 с.
Зелінська А. А. Нон-фікшн / А. А. Зелінська // Велика українська енциклопедія. — Режим доступу: https://vue.gov.ua/Нон-фікшн (дата звернення: 08.11.2019). — Назва з екрана.
Середній клас в Україні: уявлення і реалії. — Режим доступу: http://razumkov.org.ua/uploads/article/2016_Seredn_klas.pdf (дата звернення: 07.11.2019). — Назва з екрана.
Соціальне самопочуття українців покращилося. — Режим доступу: https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2605529-socialne-samopocutta-ukrainciv-pokrasilosa.html (дата звернення: 07.11.2019). — Назва з екрана.
Теремко В. І. Філософсько-економічні виміри буттєвості книги / В. Теремко // Вісник Книжкової палати. — 2010. — № 9. — С. 9—10.
References
Informaciya ta dokumentaciya. Vidannya. Osnovni vidi. Termini ta viznachennya ponyat : DSTU 3017:2015, (2016). Kyiv: DP "UkrNDNC".
Zelinska A. A. (2019). Non-fikshn. Velika ukrayinska enciklopediya. Available at: https://vue.gov.ua/Non-fikshn [Accessed: 08.11.2019].
Serednij klas v Ukrayini: uyavlennya i realiyi, (2019). Available at: http://razumkov.org.ua/uploads/article/2016_Seredn_klas.pdf [Accessed: 07.11.2019].
Socialne samopochuttya ukrayinciv pokrashilosya, (2019). Available at: https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2605529-socialne-samopocutta-ukrainciv-pokrasilosa.html [Accessed: 07.11.2019].
Teremko V. I. (2010)/ Filosofsko-ekonomichni vimiri buttyevosti knigi. Visnik Knizhkovoyi palati, 9, рр. 9—10.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Надсилаючи авторський оригінал статті в редакцію, автор тим самим дає згоду на використання його персональних даних для публікації в журналі, а також на розміщення статті в електронній версії журналу на веб-сайті Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 17 жовтня 2012 року № 1111 "Про затвердження Порядку формування Переліку наукових фахових видань України".
Авторський оригінал має бути завершеним твором і не може доопрацьовуватись автором після прийняття редакцією.
Статті, що не відповідають викладеним вимогам, або містять не всі елементи (наприклад, без індекса УДК), редакцією не приймаються. Оригінали, не прийняті до опублікування, авторам не повертаються.
Редакція має право робити редакційні правки, які не впливають на смисл тексту. Правки узгоджуються з автором.
Публікація статей в журналі безоплатна. Авторський гонорар не виплачується й авторський примірник не надається.
Автори, які хочуть придбати журнал, зазначають це в листі при надсиланні матеріалів до редакції, вказавши електронну адресу для надсилання рахунку за примірник журналу. Отримати примірник можна після надходження коштів на рахунок Книжкової палати. Без попереднього замовлення придбати примірник журналу не можна.