Концепція "керованого хаосу" — нова форма колонізації
DOI:
https://doi.org/10.36273/2076-9555.2019.11(280).15-20Ключові слова:
оргзброя, технології руйнування, управління, лібералізм, демократія, колонізація, "керований хаос"Анотація
У статті розглянуто концепцію "керованого хаосу" як нову форму колонізації, що має на меті перетворення низки країн на сировинний придаток "обраних" держав чи спільнот. При цьому реалізуються нерівноправні, грабіжницькі відносини товарообміну й захоплення власності "колоній".
Обґрунтовано погляд, що технології "керованого хаосу" — це новий неконтрольований міжнародними організаціями вид зброї масового ураження, ефективний інструмент світопроєктної боротьби.
Розглянуто умови становлення, методологічні основи й завдання концепції "керованого хаосу". Зокрема, до них належать скорочення чисельності "зайвого" населення; послаблення чи руйнування національних держав із переходом управління ними до рук транснаціональних корпорацій і банків, злочинних синдикатів і наднаціональних організацій. Використання концепції "керованого хаосу" в економіці й політиці передбачає організацію хаосу й дестабілізацію економічного та соціального життя країн — жертв агресії.
Особливу увагу приділено завданню руйнування суб'єктності розвитку. Проведено аналіз застосування технологій "керованого хаосу" в зниженні суб'єктності розвитку України, оскільки поставлений багатьма фахівцями діагноз стану нашої країни, нездатної впродовж понад чверть століття перейти на новий курс позитивного економічного зростання, — безсуб'єктність розвитку.
Використання технологій "керованого хаосу" суперечить міжнародним нормам щодо невтручання у внутрішні справи держав. Ці аргументи дають підстави для порушення питання про організацію міжнародного контролю у цій сфері із залученням експертів провідних країн світу.
Посилання
Пригожин И. Порядок из хаоса: новый диалог человека с природой / И. Пригожин, И. Стенгерс. — Москва : Прогресс, 1986. — 432 с.
Сенченко М. Мозкові центри країн світу / М. І. Сенченко, О. М. Сенченко, В. Г. Гастинщиков. — Київ : Персонал, 2016. — 278 с.
Mann S. R. Chaos theory and strategic thought / Steven R. Mann // Parameters. — 1992. — Vol. 22. — Р. 54—68.
Сенченко О. Інформаційно-мережеві війни: теорія, моделі, алгоритми / О. М. Сенченко. — Київ : КІТ, 2017. — 348 с.
Сенченко М. Біла книга України, або Вашингтонський консенсус в дії: наслідки екон. реформ 1991—2001 / [авт.-упоряд.: Ю. І. Збітнєв, М. І. Сенченко]. — Київ : Княгиня Ольга, 2003. — 249 с.
Сенченко Н. Судьба Украины в мире управляемого хаоса / Н. И. Сенченко. — Киев : Лира-К, 2018. — 208 с.
References
Prigozhin I., Stengers I. (1986). Poryadok iz haosa: novyj dialog cheloveka s prirodoj. Moskva: Progress.
Senchenko M. I., Senchenko O. M., Gastinshikov V. G. (2016). Mozkovi centri krayin svitu. Kyiv: Personal.
Mann S. R. (1992). Chaos theory and strategic thought. Parameters, 22, рр. 54—68.
Senchenko O. (2017). Informacijno-merezhevi vijni: teoriya, modeli, algoritmi. Kyiv: KIT.
Senchenko M. I., Zbitnyev Yu. I. (2003). Bila kniga Ukrayini, abo Vashingtonskij konsensus v diyi: naslidki ekon. reform 1991—2001. Kyiv: Knyaginya Olga.
Senchenko N. (2018). Sudba Ukrainy v mire upravlyaemogo haosa. Kiev: Lira-K.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Надсилаючи авторський оригінал статті в редакцію, автор тим самим дає згоду на використання його персональних даних для публікації в журналі, а також на розміщення статті в електронній версії журналу на веб-сайті Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 17 жовтня 2012 року № 1111 "Про затвердження Порядку формування Переліку наукових фахових видань України".
Авторський оригінал має бути завершеним твором і не може доопрацьовуватись автором після прийняття редакцією.
Статті, що не відповідають викладеним вимогам, або містять не всі елементи (наприклад, без індекса УДК), редакцією не приймаються. Оригінали, не прийняті до опублікування, авторам не повертаються.
Редакція має право робити редакційні правки, які не впливають на смисл тексту. Правки узгоджуються з автором.
Публікація статей в журналі безоплатна. Авторський гонорар не виплачується й авторський примірник не надається.
Автори, які хочуть придбати журнал, зазначають це в листі при надсиланні матеріалів до редакції, вказавши електронну адресу для надсилання рахунку за примірник журналу. Отримати примірник можна після надходження коштів на рахунок Книжкової палати. Без попереднього замовлення придбати примірник журналу не можна.