Видавнича та книготорговельна бібліографія в зарубіжних країнах
DOI:
https://doi.org/10.36273/2076-9555.2020.11(292).3-9Ключові слова:
книготорговельна бібліографія, видавнича бібліографія, теорія бібліографії, історія книготорговельної бібліографії, каталоги книг, зарубіжна бібліографіяАнотація
У статті розглянуто аспекти формування й характеристики видавничої та книготорговельної бібліографії в зарубіжних країнах. Її історичний досвід різноманітний і специфічний через національні умови, проте і в цьому різноманітті виразні загальні закономірності й риси, властиві видавничій та книготорговельній бібліографії багатьох держав світу. На прикладі історії виникнення, розвитку й сучасної практики видавничої та книготорговельної бібліографії США, Великої Британії, Німеччини й Франції простежено як національні особливості, так і закономірності історичного шляху й сучасної структури цього виду діяльності.
Наголошено, що саме бібліографічна інформація про видавничу продукцію є єдино можливою формою подання відомостей про товар у книжковій торгівлі. Від того, на основі яких правил і принципів створюють і поширюють бібліографічну інформацію, залежить ухвалення управлінських рішень, успіх комерційних підприємств, отримання прибутку тощо. Значення сучасної бібліографії посилюється завдяки широкому впровадженню інтернет-технологій, їх використаню в реалізації книжкової та іншої видавничої продукції, організації віртуальних книгарень тощо.
Посилання
Книговедение: Энциклопедический словарь / Редкол.: Н. М. Сикорский (гл. ред.) и др. — Москва : Сов. энциклопедия, 1982. — 664 с.
Афонін О. В. Українська книга в контексті світового книговидання / О. В. Афонін, М. І. Сенченко. — Київ : Кн. палата України, 2009. — 277 с.
Грузинова Л. Б. Иностранная библиография : учебное пособие / Л. Б. Грузинова — Москва : Мир книги, 1997. — 164 с.
Грузинова Л. Б. Библиография в зарубежных странах : конспект лекций / Л. Б. Грузинова, Н. Г. Каменская. — Москва : Изд-во МПИ, 1988. — 60 с.
Лисицына Н. А. Деятельность Библиографической секции ИФЛА в области международного профессионального сотрудничества / Н. А. Лисицына, И. Г. Хомякова // Культура и образование. — 2014. — № 10, окт. — Режим доступа: http://vestnik-rzi.ru (дата обращения: 01.03.2015). — Загл. с экрана.
References
Sikorskij N. M. (gl. red.). (1982). Knigovedenie: Enciklopedicheskij slovar. Moskva: Sov. enciklopediya.
Senchenko M. I. and Afonin O. V. (2009). Ukrayinska kniga v konteksti svitovogo knigovidannya. Kyiv: Kn. palata Ukrayini.
Gruzinova L. B. (1997). Inostrannaya bibliografiya : uchebnoe posobie. Moskva: Mir knigi.
Gruzinova L. B. and Kamenskaya N. G. (1988). Bibliografiya v zarubezhnyh stranah : konspekt lekcij. Moskva: Izd-vo MPI.
Lisicyna N. A. and Homyakova I. G. (2014). Deyatelnost Bibliograficheskoj sekcii IFLA v oblasti mezhdunarodnogo professio-nalnogo sotrudnichestva. Kultura i obrazovanie, 10, okt., [online]. Available at: http://vestnik-rzi.ru [Accessed 01.03.2015].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Надсилаючи авторський оригінал статті в редакцію, автор тим самим дає згоду на використання його персональних даних для публікації в журналі, а також на розміщення статті в електронній версії журналу на веб-сайті Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 17 жовтня 2012 року № 1111 "Про затвердження Порядку формування Переліку наукових фахових видань України".
Авторський оригінал має бути завершеним твором і не може доопрацьовуватись автором після прийняття редакцією.
Статті, що не відповідають викладеним вимогам, або містять не всі елементи (наприклад, без індекса УДК), редакцією не приймаються. Оригінали, не прийняті до опублікування, авторам не повертаються.
Редакція має право робити редакційні правки, які не впливають на смисл тексту. Правки узгоджуються з автором.
Публікація статей в журналі безоплатна. Авторський гонорар не виплачується й авторський примірник не надається.
Автори, які хочуть придбати журнал, зазначають це в листі при надсиланні матеріалів до редакції, вказавши електронну адресу для надсилання рахунку за примірник журналу. Отримати примірник можна після надходження коштів на рахунок Книжкової палати. Без попереднього замовлення придбати примірник журналу не можна.