Одеський період у творчій діяльності відомого українського бібліотекознавця Л. Хавкіної
DOI:
https://doi.org/10.36273/2076-9555.2020.11(292).40-42Ключові слова:
Одеське бібліотечне об'єднання (ОБО), семінар, лектор, бібліотечна спільнота, бібліотекознавство, методи бібліотечної роботиАнотація
Запропонована розвідка змістовно й концептуально належить до досліджень з історії вітчизняного бібліотекознавства та безпосередньо присвячена методично-просвітницькій діяльності відомого українського бібліотекознавця Л. Хавкіної в Одесі 1925 р. У статті використано автентичні матеріали з фондів Одеського обласного державного архіву та фондів музею книги Одеської державної наукової бібліотеки. Поміж них є унікальні документи, як-от протоколи засідань президії Одеського бібліотечного об'єднання 1925 р., звіт Бібінспектури щодо проведення семінару за участю Л. Хавкіної та її фінансові розписки. Зазначені документи свідчать, що доповіді вченої під час методичних зустрічей справили неабияке враження на місцеву бібліотечну спільноту й спонукали її до подальшого плідного розвитку бібліотечної справи та початку процесу централізації радянських бібліотек Одещини, завдяки чому мав відбуватися централізований обмін методичною, науковою, освітянською, бібліотекознавчою, бібліографознавчою літературою та інформацією. Однак, на жаль, перебування в Одесі та проведення бібліотекознавчого семінару було для Л. Хавкіної випадковим та відбулося за рекомендацією Агітпрому Губкому, до того ж одеська бібліотечна спільнота не зацікавила вчену у професійному плані, тому у сферу її наукових інтересів не входила подальша співпраця в цьому напрямі.
Посилання
Артисевич В. А. Любовь Борисовна Хавкина: (К 10 летию со дня смерти) / В. А. Артисевич. — Саратов, 1959. — 10 с.: портр., ил.
Артисевич В. А. Л. Б. Хавкина / В. А. Артисевич // Опыт работы Научной библиотеки СГУ. — Саратов : НБ СГУ, 1959. — Вып. 2. — С. 1—8.
Григорьев Ю. В. Л. Б. Хавкина (1871—1949) / Ю. В. Григорьев. — Москва : Книга, 1973. — 126 с.
Л. Б. Хавкина в письмах к В. А. Артисевич // Науч. и техн. б-ки. — 1996. — № 11. — С. 31—62.
Бібліотекознавець Любов Борисівна Хавкіна: харківський період діяльності (1888—1918) / Уклад.: А. М. Перепеча, Н. І. Капустіна. — Харків : Харк. держ. наук. б-ка ім. В. Г. Короленка, 2004. — 128 с.
Рычков А. В. Хавкина Любовь Борисовна / А. В. Рычков // Библиотечная энциклопедия / гл. ред. Ю. А. Гриханов ; Российская государственная библиотека. — Москва : Пашков дом, 2007. — С. 1110—1111.
References
Аrtisevich V. А. (1959). Lubov Borisovna Khavkina: (К 10-letiyu so dnia smerti). Saratov.
Аrtisevich V. А. (1959). L. B. Khavkina. Оpyt raboty Nauchnoj biblioteki SGU, 2, рр. 1—8.
Grigorev Yu. V. (1973). L. B. Khavkina (1871—1949). Moskva: Knyga.
L. B. Khavkina v pysmakh k V. A. Artysevich. (1996). Nauch. y tekhn. b-ky, 11, рр. 31—62.
Perepecha A. M. and Kapustina N. I. [uklad.]. (2004). BIblIotekoznavets Liubov Borysivna Khavkina: kharkivskyi period diialnosti (1888—1918). Kharkiv: Khark. derzh. nauk. b-ka im. V. H. Korolenka.
Rychkov A. V. (2007). Khavkina Lyubov Borisovna. Bibliotechnaya entsiklopediya, Moskva: Pashkov dom, рр. 1110—1111.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Надсилаючи авторський оригінал статті в редакцію, автор тим самим дає згоду на використання його персональних даних для публікації в журналі, а також на розміщення статті в електронній версії журналу на веб-сайті Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 17 жовтня 2012 року № 1111 "Про затвердження Порядку формування Переліку наукових фахових видань України".
Авторський оригінал має бути завершеним твором і не може доопрацьовуватись автором після прийняття редакцією.
Статті, що не відповідають викладеним вимогам, або містять не всі елементи (наприклад, без індекса УДК), редакцією не приймаються. Оригінали, не прийняті до опублікування, авторам не повертаються.
Редакція має право робити редакційні правки, які не впливають на смисл тексту. Правки узгоджуються з автором.
Публікація статей в журналі безоплатна. Авторський гонорар не виплачується й авторський примірник не надається.
Автори, які хочуть придбати журнал, зазначають це в листі при надсиланні матеріалів до редакції, вказавши електронну адресу для надсилання рахунку за примірник журналу. Отримати примірник можна після надходження коштів на рахунок Книжкової палати. Без попереднього замовлення придбати примірник журналу не можна.