Огляд найновіших змін та доповнень до УДК (2014—2015)
DOI:
https://doi.org/10.36273/2076-9555.2020.12(293).30-38Ключові слова:
Універсальна десяткова класифікація, УДК, зміни та доповнення, Консорціум УДК, нові класи, змінені класи, вилучені класи, алфавітно-предметний покажчик, АППАнотація
У статті розглянуто найновіші зміни та доповнення до Універсальної десяткової класифікації (УДК) за 2014—2015 рр., розроблені Консорціумом УДК — власником міжнародного англомовного еталона УДК.
Проаналізовано, що за 2014—2015 рр. таблиці УДК доповнено низкою нових класів, багато класів зазнали модифікацій, окремі — вилучено. З'ясовано, що загальна кількість нових класів становить 2000, змінених — 3000, вилучених — 700.
Нові класи подано з їхнім описом, методичними вказівками, примітками, прикладами комбінування, посиланнями. У змінених класах уточнено та/або розширено текстовий опис, відкореговано методичні вказівки й примітки, наведено нові приклади комбінування, введено посилання тощо. Вміст вилучених класів перенесено в інші рубрики, а в окремих випадках їх видалено як зайві.
Завдяки регулярному введенню змін та доповнень у таблиці УДК забезпечується їх актуалізація й вдосконалення відповідно до змін, подій та явищ, що відбуваються у світі й відображаються в Класифікації.
Наукове редагування української версії УДК, введення усталених, унормованих понять і словосполучень, уніфікація термінології в різних класах дають змогу вдосконалювати систему для максимального забезпечення пошукових потреб користувачів УДК.
Посилання
Неформальна та інформальна освіта: навіщо вони нам потрібні // Освітня політика. — Режим доступу: http://education-ua.org/ru/articles/872-neformalna-ta-informalna-osvita-navishcho-voni-nam-potribni. — Назва з екрана.
Універсальна десяткова класифікація // Державна наукова установа "Книжкова палата України імені Івана Федорова". — Режим доступу: http://ukrbook.net/UDC/UDC_1.html. — Назва з екрана.
Харитоненко К. Особливості створення Алфавітно-предметного покажчика до другого україномовного видання УДК / Ксенія Харитоненко // Вісник Книжкової палати. — 2009. — № 4. — С. 8—10.
Extensions and corrections // UDC Consortium. — Mode of access: http://udcc.org/index.php/site/page?view=ec. — Title from the screen.
Revised UDC Tables // Extensions and Corrections to the UDC. — 2014—2015. — № 36—37. — Р. 1—229.
References
Neformalna ta informalna osvita: navishcho vony nam potribni. (2020). Osvitnia polityka, [online]. Available at:
http://education-ua.org/ru/articles/872-neformalna-ta-informalna-osvita-navishcho-voni-nam-potribni.
Universalna desiatkova klasyfikatsiya. (2020). Derzhavna naukova ustanova "Knyzhkova palata Ukrayiny imeni Ivana Fedorova", [online]. Available at: http://ukrbook.net/UDC/UDC_1.html.
Kharytonenko K. (2009). Osoblyvosti stvorennia Alfavitno-predmetnoho pokazhchyka do druhoho ukrayinomovnoho vydannia UDK. Visnik Knizhkovoyi palati, 4, рр. 8—10.
Extensions and corrections. (2020). UDC Consortium, [online]. Available at: http://udcc.org/index.php/site/page?view=ec.
Revised UDC Tables. (2014—2015). Extensions and Corrections to the UDC, 36—37, рр. 1—229.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Надсилаючи авторський оригінал статті в редакцію, автор тим самим дає згоду на використання його персональних даних для публікації в журналі, а також на розміщення статті в електронній версії журналу на веб-сайті Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 17 жовтня 2012 року № 1111 "Про затвердження Порядку формування Переліку наукових фахових видань України".
Авторський оригінал має бути завершеним твором і не може доопрацьовуватись автором після прийняття редакцією.
Статті, що не відповідають викладеним вимогам, або містять не всі елементи (наприклад, без індекса УДК), редакцією не приймаються. Оригінали, не прийняті до опублікування, авторам не повертаються.
Редакція має право робити редакційні правки, які не впливають на смисл тексту. Правки узгоджуються з автором.
Публікація статей в журналі безоплатна. Авторський гонорар не виплачується й авторський примірник не надається.
Автори, які хочуть придбати журнал, зазначають це в листі при надсиланні матеріалів до редакції, вказавши електронну адресу для надсилання рахунку за примірник журналу. Отримати примірник можна після надходження коштів на рахунок Книжкової палати. Без попереднього замовлення придбати примірник журналу не можна.