Книготорговельна бібліографія США
DOI:
https://doi.org/10.36273/2076-9555.2021.1(294).3-10Ключові слова:
книготорговельна бібліографія, видавнича бібліографія, теорія бібліографії, історія книготорговельної бібліографії, каталоги книг, зарубіжна бібліографіяАнотація
Докладно розглянуто історію розвитку поточної національної бібліографії США від кінця ХІХ ст. й донині. Проаналізовано найвідоміші американські журнали, каталоги та інформаційні бази, що подають відомості щодо стану книжкового ринку, зокрема довідники виданих книг і періодики, щорічники видавничих каталогів, покажчики літератури, запланованої до випуску, у продажу та розпроданої, альманахи бібліотечної справи та книжкової торгівлі тощо.
Досліджено етапи становлення й діяльності фірми R. R. Bowker LLC, що нині є лідером книговидавничої справи й у своїх покажчиках найповніше відбиває результати бібліографічного моніторингу національного книжкового ринку.
Зосереджено увагу на аспектах застосування нової техніки й інформаційних технологій, що дають змогу створювати електронні інформаційні бази, надавати інформацію щодо книжкового ринку в машиночитній та електронній формах, повніше та оперативніше забезпечувати цими відомостями споживачів.
Посилання
Симон К. Р. История иностранной библиографии / К. Р. Симон. — Москва, 1963. — 763 с.
Вовченко И. Иностранная библиография : учеб. пособие / И. А. Вовченко. — Харьков : ХГИК, 1992. — 85 с.
Грузинова Л. Б. Иностранная библиография : учеб. пособие. — Москва : Мир книги, 1997. — 164 с.
Михайлова Н. И. Информационное обеспечение книжного рынка: направление модернизации / Н. И. Михайлова // Библиография. — 2005. — № 1. — С. 3—9.
Швецова-Водка Г. М. Вступ до бібліографознавства : навч. посіб. для студентів напряму 6.020102 "Книгознавство, бібліотекознавство і бібліогр." / Г. М. Швецова-Водка ; Рівнен. держ. гуманітар. ун-т. — 3-тє вид., випр. та допов. — Рівне, 2011. — 231 с.
References
Simon K. R. (1963). Istoriya inostrannoj bibliografii. Moskva.
Vovchenko I. (1992). Inostrannaya bibliografiya. Harkov: HGIK.
Gruzinova L. B. (1997). Inostrannaya bibliografiya. Moskva: Mir knigi.
Mihajlova N. I. (2005). Informacionnoe obespechenie knizhnogo rynka: napravlenie modernizacii. Bibliografiya, 1, рр. 3—9.
Shvecova-Vodka G. M. (2011). Vstup do bibliografoznavstva. 3-tye vid., vipr. ta dopov. Rivne.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Надсилаючи авторський оригінал статті в редакцію, автор тим самим дає згоду на використання його персональних даних для публікації в журналі, а також на розміщення статті в електронній версії журналу на веб-сайті Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 17 жовтня 2012 року № 1111 "Про затвердження Порядку формування Переліку наукових фахових видань України".
Авторський оригінал має бути завершеним твором і не може доопрацьовуватись автором після прийняття редакцією.
Статті, що не відповідають викладеним вимогам, або містять не всі елементи (наприклад, без індекса УДК), редакцією не приймаються. Оригінали, не прийняті до опублікування, авторам не повертаються.
Редакція має право робити редакційні правки, які не впливають на смисл тексту. Правки узгоджуються з автором.
Публікація статей в журналі безоплатна. Авторський гонорар не виплачується й авторський примірник не надається.
Автори, які хочуть придбати журнал, зазначають це в листі при надсиланні матеріалів до редакції, вказавши електронну адресу для надсилання рахунку за примірник журналу. Отримати примірник можна після надходження коштів на рахунок Книжкової палати. Без попереднього замовлення придбати примірник журналу не можна.