Перехід із галактики Гутенберга в галактику Цукерберга
DOI:
https://doi.org/10.36273/2076-9555.2021.3(296).3-7Анотація
Ера друкованих книг бере початок із німецького міста Майнц, де на межі XIV—XV ст. народився Йоганн Гутенберг (на думку одних учених, не раніше 1399 р., на думку інших — у 1400 р.; помер 3 лютого 1468 р.). Ідея книгодрукування в той період була доволі актуальною, і наявні різні погляди щодо першодрукарів, проте саме цей німецький винахідник талановито розв'язав безліч технічних проблем і поклав початок масовому книгодрукуванню в Європі. Упродовж 1452—1455 рр. надрукував одну з найвідоміших книг того часу — так звану 42-рядкову Біблію, що дістала назву "Біблія Гутенберга". Це була одна з найперших інкунабул — саме так називають книги, видані в XV ст., буквально "колискові", тобто такі, що стояли біля колиски книгодрукування.
Ера електронних книг на європейських теренах бере початок з українського міста Києва, де 1950 р. було розроблено першу в Європі Малу електронну обчислювальну машину ("МЭСМ") в Інституті електротехніки Академії наук України під керівництвом академіка С. Лебедєва. Так розпочалася ера комп'ютерів в Європі, що за пів століття призвела до глобального поширення новітніх інформаційних технологій, а також електронних книг (комп'ютексів) і журналів.
Посилання
Сенченко М. Від ери Гутенберга до ери Цукерберга… Переваги і недоліки сприйняття друкованого та електронного тексту / Микола Сенченко, Оксана Сенченко. — Київ : Ліра-К, 2021. — 128 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Надсилаючи авторський оригінал статті в редакцію, автор тим самим дає згоду на використання його персональних даних для публікації в журналі, а також на розміщення статті в електронній версії журналу на веб-сайті Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 17 жовтня 2012 року № 1111 "Про затвердження Порядку формування Переліку наукових фахових видань України".
Авторський оригінал має бути завершеним твором і не може доопрацьовуватись автором після прийняття редакцією.
Статті, що не відповідають викладеним вимогам, або містять не всі елементи (наприклад, без індекса УДК), редакцією не приймаються. Оригінали, не прийняті до опублікування, авторам не повертаються.
Редакція має право робити редакційні правки, які не впливають на смисл тексту. Правки узгоджуються з автором.
Публікація статей в журналі безоплатна. Авторський гонорар не виплачується й авторський примірник не надається.
Автори, які хочуть придбати журнал, зазначають це в листі при надсиланні матеріалів до редакції, вказавши електронну адресу для надсилання рахунку за примірник журналу. Отримати примірник можна після надходження коштів на рахунок Книжкової палати. Без попереднього замовлення придбати примірник журналу не можна.