Проблеми Книжкової палати України — 2021 рік
DOI:
https://doi.org/10.36273/2076-9555.2021.5(298).3-6Анотація
Сьогодні Книжкова палата України — це єдина наукова установа у сфері видавничої справи та інформаційної діяльності, заснована на загальнодержавній власності та підпорядкована Державному комітету телебачення і радіомовлення України, а від 2021 року — й Міністерству культури та інформаційної політики. Книжкова палата України виконує функції національного агентства Міжнародної системи стандартної нумерації книг (ISBN), нотних видань (ISMN) і періодичних видань (ISSN).
Нагадаю, що нині Державний архів друку Книжкової палати зберігається у приміщенні 10,5 тис. кв. м, фонд налічує 15 млн одиниць друкованої продукції, виданої на території України від 1917 року, та постійно поповнюється новими виданнями. Це єдиний в Україні архів друку, що має у розпорядженні унікальні фонди, а отже їх поповнення, зберігання та наукове опрацювання є вкрай важливим завданням, від якого залежить об'єктивне віддзеркалення історії нашої країни.
Функціонує і постійно актуалізується електронний каталог "Книги за роки незалежної України". Пошук книг і брошур відбувається в автоматичному режимі за багатьма параметрами: автор, назва, видавництво, рік і місце видання, Міжнародний стандартний номер книги (ISBN) тощо.
Книги, газети, журнали, листівки надходять. Зберігати їх ніде. Другий поверх порожній, оскільки потрібно встановити системи пожежегасіння, кондиціонування повітря, стелажі… Однак грошей немає, зарплатню за травень співробітники не отримали…
Складається враження, що Державна наукова установа "Книжкова палата України імені Івана Федорова" після 102 років плідного життя повинна вмерти, забравши із собою документальну пам'ять нашої країни.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Надсилаючи авторський оригінал статті в редакцію, автор тим самим дає згоду на використання його персональних даних для публікації в журналі, а також на розміщення статті в електронній версії журналу на веб-сайті Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 17 жовтня 2012 року № 1111 "Про затвердження Порядку формування Переліку наукових фахових видань України".
Авторський оригінал має бути завершеним твором і не може доопрацьовуватись автором після прийняття редакцією.
Статті, що не відповідають викладеним вимогам, або містять не всі елементи (наприклад, без індекса УДК), редакцією не приймаються. Оригінали, не прийняті до опублікування, авторам не повертаються.
Редакція має право робити редакційні правки, які не впливають на смисл тексту. Правки узгоджуються з автором.
Публікація статей в журналі безоплатна. Авторський гонорар не виплачується й авторський примірник не надається.
Автори, які хочуть придбати журнал, зазначають це в листі при надсиланні матеріалів до редакції, вказавши електронну адресу для надсилання рахунку за примірник журналу. Отримати примірник можна після надходження коштів на рахунок Книжкової палати. Без попереднього замовлення придбати примірник журналу не можна.