Мережа американських фондів і "мозкових трестів"
DOI:
https://doi.org/10.36273/2076-9555.2021.5(298).26-32Ключові слова:
аналітика, аналітичні центри, мозкові центри, інформаційна діяльністьАнотація
У статті розглянуто особливості аналітичної роботи та наукових досліджень "мозкових трестів" і фондів Сполучених Штатів Америки. Надано характеристику аналітичних центрів і з'ясовано, що американські "фабрики думки" — це переважно самостійні організації, що тісно взаємодіють як з політичною, так і з бізнес-елітою. Ці структури здебільшого лише наближені до влади, що дає змогу зберігати об'єктивність і можливість компетентно та критично аналізувати урядову діяльність.
Посилання
Сенченко М. І. Мозкові центри країн світу / М. Сенченко, О. Сенченко, В. Гастинщиков. — Київ : Персонал, 2016. — 277 с.
Hunter R. E. Think tanks. Helping to shape U. S. foreign and security policy / Robert Hunter // U. S. foreign policy agenda. — 2000. — Vol. 5. — № 1. — Р. 33—36.
Курносов Ю. Алгебра аналитики. Секреты мастерства в аналитической работе / Ю. Курносов. — Москва : Русаки, 2015. — 288 с. — (Русская аналитическая школа).
Курносов Ю. Аналитика как интеллектуальное оружие / Ю. Курносов. — [2-е изд.]. — Москва : Ритм, 2015. — 613 с.
Коваль Р. Інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності органів державної влади / Р. А. Коваль // Теорія та практика державного управління. — 2006. — № 1. — С. 223—226.
References
Senchenko M., Senchenko O. and V. Gastinshikov. (2016). Mozkovi centri krayin svitu. Kyiv: Personal.
Hunter R. E. (2000). Think tanks. Helping to shape U. S. foreign and security policy. U. S. foreign policy agenda, vol. 5 (1), рр. 33—36.
Kurnosov Yu. (2015). Algebra analitiki. Sekrety masterstva v analiticheskoj rabote. Moskva: Rusaki.
Kurnosov Yu. (2015). Analitika kak intellektualnoe oruzhie. [2-e izd.]. Moskva: Ritm.
Koval R. (2006). Informacijno-analitichne zabezpechennya diyalnosti organiv derzhavnoyi vladi. Teoriya ta praktika derzhavnogo upravlinnya, 1, рр. 223—226.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Надсилаючи авторський оригінал статті в редакцію, автор тим самим дає згоду на використання його персональних даних для публікації в журналі, а також на розміщення статті в електронній версії журналу на веб-сайті Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 17 жовтня 2012 року № 1111 "Про затвердження Порядку формування Переліку наукових фахових видань України".
Авторський оригінал має бути завершеним твором і не може доопрацьовуватись автором після прийняття редакцією.
Статті, що не відповідають викладеним вимогам, або містять не всі елементи (наприклад, без індекса УДК), редакцією не приймаються. Оригінали, не прийняті до опублікування, авторам не повертаються.
Редакція має право робити редакційні правки, які не впливають на смисл тексту. Правки узгоджуються з автором.
Публікація статей в журналі безоплатна. Авторський гонорар не виплачується й авторський примірник не надається.
Автори, які хочуть придбати журнал, зазначають це в листі при надсиланні матеріалів до редакції, вказавши електронну адресу для надсилання рахунку за примірник журналу. Отримати примірник можна після надходження коштів на рахунок Книжкової палати. Без попереднього замовлення придбати примірник журналу не можна.