Парадигми глобальної стратегії США ― концепції глобалізації та глобальної нестабільності
DOI:
https://doi.org/10.36273/2076-9555.2021.7(300).3-8Ключові слова:
глобальна нестабільність, глобалізація, країни Сходу, Китай, холодна війна, міжнародні інститути, МВФ, Світовий банк, Тристороння комісія, Вашингтонський консенсус, новий світовий порядок, колоніальна демократіяАнотація
Аналізуючи процеси та події, які сьогодні відбуваються у світі, виникає стійке враження, що вашингтонські "мудреці" — головні режисери сучасного світового розвитку — ухвалили рішення відмовитися від малоуспішної й набридлої п'єси для того, щоб поставити нову.
Йдеться про застарілість концепції глобалізації, яку так активно обговорювали в недалекому минулому, і заміну її концепцією глобальної нестабільності, що фактично є поверненням до діалектики Гегеля, котра стверджує: "всі історичні події є результатом конфлікту між протилежними силами" [1].
Саме антагоністичні суперечності стали основою зміцнення американського домінування внаслідок розхитування стійких політичних конструкцій, створення зон численних конфліктів й управління світом через взаємодію протилежностей, в якій об'єкти, що стикаються, мають непримиренний характер. Цього результату досягають завдяки маніпулюванню супротивними політичними силами.
Посилання
Сенченко О. Діалектика Гегеля — філософський базис ведення інформаційних війн у соціальних системах / Оксана Сенченко // Вісник Книжкової палати. — 2015. — № 6. — С. 41—45.
Зиновьев А. Запад / А. А. Зиновьев. — Москва : Эксмо, 2003. — 512 с.
Зиновьев А. Глобальный человейник / А. А. Зиновьев. — Москва : Эксмо, 2003. — 448 с.
Панарин А. С. Искушение глобализмом / А. С. Панарин. — Москва : Русский национальный фонд, 2000. — 381 с.
References
Senchenko O. (2015). Dialektika Gegelya — filosofskij bazis vedennya informacijnih vijn u socialnih sistemah. Visnik Knizhkovoyi palati, 6, рр. 41—45.
Zinovev A. (2003). Zapad. Moskva: Eksmo.
Zinovev A. (2003). Globalnyj chelovejnik. Moskva: Eksmo.
Panarin A. S. (2000). Iskushenie globalizmom. Moskva: Russkij nacionalnyj fond.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Надсилаючи авторський оригінал статті в редакцію, автор тим самим дає згоду на використання його персональних даних для публікації в журналі, а також на розміщення статті в електронній версії журналу на веб-сайті Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 17 жовтня 2012 року № 1111 "Про затвердження Порядку формування Переліку наукових фахових видань України".
Авторський оригінал має бути завершеним твором і не може доопрацьовуватись автором після прийняття редакцією.
Статті, що не відповідають викладеним вимогам, або містять не всі елементи (наприклад, без індекса УДК), редакцією не приймаються. Оригінали, не прийняті до опублікування, авторам не повертаються.
Редакція має право робити редакційні правки, які не впливають на смисл тексту. Правки узгоджуються з автором.
Публікація статей в журналі безоплатна. Авторський гонорар не виплачується й авторський примірник не надається.
Автори, які хочуть придбати журнал, зазначають це в листі при надсиланні матеріалів до редакції, вказавши електронну адресу для надсилання рахунку за примірник журналу. Отримати примірник можна після надходження коштів на рахунок Книжкової палати. Без попереднього замовлення придбати примірник журналу не можна.