Коротка історія канадського книговидання. Чи потрібна книговидавництву державна підтримка?
DOI:
https://doi.org/10.36273/2076-9555.2022.2(307).19-25Ключові слова:
видавнича галузь Канади, канадські видавництва, друкована книга, електронна книга, аудіокнига, книжковий ринок Канади, Канадський книжковий фонд (CBF)Анотація
Статтю присвячено історії, сучасним тенденціям і специфіці книговидання та книгорозповсюдження в Канаді. Розглянуто зміни, що відбулися в канадській книжковій індустрії останнім часом, зокрема під впливом карантинних обмежень, спричинених COVID-19. Зауважено, що пандемія загострила проблеми канадського книговидання та негативно вплинула на його стан, поставивши видавців і книготорговців майже на межу катастрофи.
Зосереджено увагу на питанні державної підтримки книговидання з боку канадського уряду. Проаналізовано переваги та недоліки національної програми Канади в книговидавничій галузі.
Підсумовано, що канадське книговидання та книгорозповсюдження мають специфічну історію, національні особливості й характерні риси розвитку. Аналіз історичних етапів еволюції галузі свідчить, що впродовж тривалого періоду значний вплив на неї чинили потужні американські й британські видавничі корпорації, що й сьогодні домінують на книжковому ринку країни.
Посилання
Dewar E. How Canada Sold out Its Publishing Industry / Elane Dewar // The Walrus. — Mode of access: https://thewalrus.ca/no-one-blinked. — Title from the screen.
Hensghanu S. How COVID-19 infected the publishing industry / Stephen Hensghanu // The Walrus. — Mode of access: https://thewalrus.ca/how-covid-19-infected-the-publishing-industry/. — Title from the screen.
Gabilliet J.-P. The Cambridge History of Canadian Literature / Jean-Paul Gabilliet ; еd. Coral Ann Howells and Eva-Marie Kröller. — New York : Cambridge UP, 2019. — 460 р.
Bell J. Canadian Publishers are focusing on audiobooks and ebooks / John Bell. — Toronto : Dundurn, 2020.
Bell J. Introduction to the global audiobook market / John Bell // Livres Canada Books. — Mode of access: https://www.livrescanadabooks.com/en/blog/an-introduction-to-the-global-audiobook-market/. — Title from the screen.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Надсилаючи авторський оригінал статті в редакцію, автор тим самим дає згоду на використання його персональних даних для публікації в журналі, а також на розміщення статті в електронній версії журналу на веб-сайті Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 17 жовтня 2012 року № 1111 "Про затвердження Порядку формування Переліку наукових фахових видань України".
Авторський оригінал має бути завершеним твором і не може доопрацьовуватись автором після прийняття редакцією.
Статті, що не відповідають викладеним вимогам, або містять не всі елементи (наприклад, без індекса УДК), редакцією не приймаються. Оригінали, не прийняті до опублікування, авторам не повертаються.
Редакція має право робити редакційні правки, які не впливають на смисл тексту. Правки узгоджуються з автором.
Публікація статей в журналі безоплатна. Авторський гонорар не виплачується й авторський примірник не надається.
Автори, які хочуть придбати журнал, зазначають це в листі при надсиланні матеріалів до редакції, вказавши електронну адресу для надсилання рахунку за примірник журналу. Отримати примірник можна після надходження коштів на рахунок Книжкової палати. Без попереднього замовлення придбати примірник журналу не можна.