Брудний піар і класичні правила пропаганди
DOI:
https://doi.org/10.36273/2076-9555.2022.4(309).18-26Ключові слова:
пропаганда, дезінформація, камуфляж, відволікання, дистракція, знаряддя преси, буденна розповідь, емоційний резонанс, емоційне зараження, фасціація, емоційне підлаштуванняАнотація
У статті зосереджено увагу на змісті окремих програм сучасного радіо, телебачення й інтернету, спрямованих на примітивізацію інтелекту, що призведе до соціального регресу та деградації людства. Ці тенденції чітко вписуються в політику лібералів і демократів, які обстоюють ідеї "свободи, рівності й братерства".
Наголошено, що за допомогою телебачення та інтернету в потрібному напрямі скеровують не лише думки та емоції людей, а й світогляд, систему суджень та оцінок, що зрештою повністю відповідають дизайну прихованих маніпуляторів.
Псевдонаука іміджелогія торкається не лише зовнішності особи зокрема, а й образу мислення людства загалом. Сучасні дизайнери та візажисти від телебачення та інтернету моделюють не лише людські риси, а й свідомість. Це насправді нескінченний процес — пояснювати людям, як їх обманюють на кожному кроці й формують спосіб їхнього мислення.
Упродовж минулого століття механізми та інструменти пропаганди досягли надзвичайно високого розвитку. Ця наука спирається на принципи, ґрунтовно розроблені Е. Бернесом — "батьком" сучасної концепції маніпулювання. Методи впливу на людську свідомість уперше було систематизовано й викладено в його книзі "Пропаганда", виданій у США 1928 р. [1].
Посилання
Bernays L. E. Propaganda / Edward L. Bernays. — New-York : Horace Liveright, 1928. — 158 р.
Сенченко М. І. Масмедіа, піар як засоби маніпуляції / М. І. Сенченко, О. М. Сенченко. — Київ : Ліра-К, 2022. — 200 с.
References
Bernays L. E. (1928). Propaganda. New-York: Horace Liveright.
Senchenko M. I. & Senchenko O. M. (2022). Mas-media, piar yak zasobi manipulyaciyi. Kyiv: Lira-K.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Надсилаючи авторський оригінал статті в редакцію, автор тим самим дає згоду на використання його персональних даних для публікації в журналі, а також на розміщення статті в електронній версії журналу на веб-сайті Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 17 жовтня 2012 року № 1111 "Про затвердження Порядку формування Переліку наукових фахових видань України".
Авторський оригінал має бути завершеним твором і не може доопрацьовуватись автором після прийняття редакцією.
Статті, що не відповідають викладеним вимогам, або містять не всі елементи (наприклад, без індекса УДК), редакцією не приймаються. Оригінали, не прийняті до опублікування, авторам не повертаються.
Редакція має право робити редакційні правки, які не впливають на смисл тексту. Правки узгоджуються з автором.
Публікація статей в журналі безоплатна. Авторський гонорар не виплачується й авторський примірник не надається.
Автори, які хочуть придбати журнал, зазначають це в листі при надсиланні матеріалів до редакції, вказавши електронну адресу для надсилання рахунку за примірник журналу. Отримати примірник можна після надходження коштів на рахунок Книжкової палати. Без попереднього замовлення придбати примірник журналу не можна.