Від ери Гутенберга до ери Цукерберга

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.36273/2076-9555.2022.7(312).3-4

Анотація

Читачі нашого журналу часто запитують: чи шкідливе читання з екрана? Чим відрізняється читання паперової книги від читання електронної? Чи варто обмежувати дітям час, який вони витрачають на гаджети, комп'ютери, інтернет?

У циклі статей йдеться про цифровізацію навчання дітей у школі та експерименти, що проводили з учнями з метою виявлення залежності від інтернету, соціальних мереж і відеоігор. Наведено висновки й висловлювання технологічної еліти США, яка перешкоджає масовому використанню гаджетів у школах. Її представники стверджують: "Якщо ми не хочемо, щоб діти змалку були прикутими до екранів, а їхній життєвий шлях визначав штучний інтелект, тоді батькам і вчителям потрібно шукати альтернативу цифровій школі".

Отже, пропонуємо першу публікацію, присвячену цій проблемі.

Біографія автора

Микола Сенченко, Книжкова палата України імені Івана Федорова

директор Книжкової палати України, професор

Посилання

Сенченко М. Від ери Гутенберга до ери Цукерберга… Переваги і недоліки сприйняття друкованого і електронного тексту / Микола Сенченко, Оксана Сенченко. — Київ : Ліра-К, 2021. — 128 с.

Senchenko M. From the era of Gutenberg to the era of Zuckerberg... Advantages and disadvantages of the perception of printed and electronic text / Mykola Senchenko, Oksana Senchenko. — Kyiv: Lira-K, 2021. — 128 p.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-07-28

Номер

Розділ

Сторінка головного редактора