Від ери Гутенберга до ери Цукерберга
DOI:
https://doi.org/10.36273/2076-9555.2022.8(313).3-5Анотація
П'ять причин, щоб відірвати дитину від гаджетів
Ще 20 років тому важко було уявити, наскільки діти стануть залежними від гаджетів: відеоігри замінили активний відпочинок, а спілкування в соцмережах — компанії однолітків.
Аналітики різних онлайн-шкіл навели результати опитування, які свідчать, що в середньому діти проводять перед екранами електронних пристроїв по чотири години на день, і лише 1% витрачають на гаджети менше ніж годину на день. Понад половину опитаних зауважують, що використовують комп'ютери та смартфони здебільшого для розваг і спілкування в соцмережах.
"Оптимісти" вважають, що тотальна гаджетизація не становить жодної загрози. Мовляв, безглуздо опиратися "прогресу", і якщо сучасні діти проводять значну частину життя у віртуальному цифровому середовищі, то ліпше їм не заважати, а допомогти адаптуватися. Таку позицію, зокрема, поділяють лобісти цифровізації вітчизняної освіти, якою керують українські чиновники.
Щоб довести абсурдність цього погляду, наведемо простий приклад: якщо вчений винайде новий синтетичний наркотик, а дилери розповсюджуватимуть його в школах, то дітей теж слід адаптувати, а не захищати від плодів "прогресу"? Мені заперечать, що гаджет не наркотик, а комп'ютери та смартфони приносять багато користі. Безумовно, це так, однак наркотичні речовини також з успіхом використовують у медицині, проте це не заважає їм завдавати серйозної шкоди за безконтрольного споживання. Питання не в тому, чи корисні електронні пристрої, а в тому, який вплив вони чинять на фізичний, психологічний і розумовий розвиток юних поколінь. Питання в тому, чи мусять батьки максимально зменшити час, який дитина проводить у віртуальному світі?
Щоб отримати відповідь, ознайомимося з думками науковців і фахівців із різних країн щодо впливу гаджетів на інтелектуальний, фізичний і психічний розвиток дітей.
Посилання
Сенченко М. Від ери Гутенберга до ери Цукерберга… Переваги і недоліки сприйняття друкованого і електронного тексту / Микола Сенченко, Оксана Сенченко. — Київ : Ліра-К, 2021. — 128 с.
M. Senchenko. From the era of Gutenberg to the era of Zuckerberg... Advantages and disadvantages of the perception of printed and electronic text / Mykola Senchenko, Oksana Senchenko. — Kyiv: Lira-K, 2021. — 128 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Надсилаючи авторський оригінал статті в редакцію, автор тим самим дає згоду на використання його персональних даних для публікації в журналі, а також на розміщення статті в електронній версії журналу на веб-сайті Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 17 жовтня 2012 року № 1111 "Про затвердження Порядку формування Переліку наукових фахових видань України".
Авторський оригінал має бути завершеним твором і не може доопрацьовуватись автором після прийняття редакцією.
Статті, що не відповідають викладеним вимогам, або містять не всі елементи (наприклад, без індекса УДК), редакцією не приймаються. Оригінали, не прийняті до опублікування, авторам не повертаються.
Редакція має право робити редакційні правки, які не впливають на смисл тексту. Правки узгоджуються з автором.
Публікація статей в журналі безоплатна. Авторський гонорар не виплачується й авторський примірник не надається.
Автори, які хочуть придбати журнал, зазначають це в листі при надсиланні матеріалів до редакції, вказавши електронну адресу для надсилання рахунку за примірник журналу. Отримати примірник можна після надходження коштів на рахунок Книжкової палати. Без попереднього замовлення придбати примірник журналу не можна.