Ліцензійне забезпечення впровадження національного еталона Універсальної десяткової класифікації (УДК) в Україні: шляхи та перспективи актуалізації й оновлення
DOI:
https://doi.org/10.36273/2076-9555.2022.9(314).4-12Ключові слова:
Універсальна десяткова класифікація (УДК), таблиці УДК, національний еталон УДК, Консорціум УДК (УДКК), Книжкова палата України, ліцензійні угоди, УДК онлайн, видання УДК, актуалізація, впровадженняАнотація
У статті розглянуто процеси підготовки та видання таблиць національного еталона Універсальної десяткової класифікації, розробленого й підтримуваного фахівцями Книжкової палати України відповідно до ліцензій, наданих Консорціумом УДК, у період від 1997 р. до теперішнього часу для впровадження в роботу бібліотек, видавництв та інших суб'єктів інформаційної діяльності. Увагу також зосереджено на актуальних і перспективних виданнях УДК, над якими працює Книжкова палата України.
Посилання
Консорціум УДК : вебсайт // UDC Consortium. — Режим доступу: http://udcc.org/index.php (дата звернення: 05.02.2022). — Назва з екрана.
Державна наукова установа "Книжкова палата України імені Івана Федорова : вебсайт // Книжкова палата України. — Режим доступу: http://ukrbook.net/UDC/UDC_1.html (дата звернення: 05.02.2022). — Назва з екрана.
Добко Т. Впровадження УДК і ББК бібліотеками України: історичні паралелі і реалії сьогодення / Тетяна Добко // Бібліотечний вісник. — 2018. — № 2 (244). — C. 10—23.
References
UDC Consortium : vebsajt [online]. Available at: http://udcc.org/index.php [Accessed: February 05, 2022].
Derzhavnfa naukova ustanova "Knizhkova palata Ukrainu imeni Іvana Fedorova" : vebsajt [online]. Available at: http://ukrbook.net/UDC/UDC_1.html [Accessed: February 05, 2022].
Dobko Т. (2018) Vprovadjennya UDK і BBK bibliotekamu Ukrainu: istoruchni paraleli i realii sogodennya. Bibliotechnij visnik, 2 (244), pp. 10—23.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Надсилаючи авторський оригінал статті в редакцію, автор тим самим дає згоду на використання його персональних даних для публікації в журналі, а також на розміщення статті в електронній версії журналу на веб-сайті Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 17 жовтня 2012 року № 1111 "Про затвердження Порядку формування Переліку наукових фахових видань України".
Авторський оригінал має бути завершеним твором і не може доопрацьовуватись автором після прийняття редакцією.
Статті, що не відповідають викладеним вимогам, або містять не всі елементи (наприклад, без індекса УДК), редакцією не приймаються. Оригінали, не прийняті до опублікування, авторам не повертаються.
Редакція має право робити редакційні правки, які не впливають на смисл тексту. Правки узгоджуються з автором.
Публікація статей в журналі безоплатна. Авторський гонорар не виплачується й авторський примірник не надається.
Автори, які хочуть придбати журнал, зазначають це в листі при надсиланні матеріалів до редакції, вказавши електронну адресу для надсилання рахунку за примірник журналу. Отримати примірник можна після надходження коштів на рахунок Книжкової палати. Без попереднього замовлення придбати примірник журналу не можна.