Нотатки до питання оподаткування електронних книг у світі
DOI:
https://doi.org/10.36273/2076-9555.2022.10(315).6-10Ключові слова:
ПДВ (податок на додану вартість) на книги, платники податків, оподаткування друкованих книг, оподаткування електронних книг, ставка ПДВ, скасування оподаткування книг, податок на читанняАнотація
Видавнича справа у провідних країнах світу — одна з найпотужніших і найприбутковіших галузей економіки, спосіб поповнення бюджету країни за рахунок податків. У статті досліджено історію впровадження та доцільність так званого "податку на читання" у різних країнах світу. Податки існують з давніх часів, із моменту виникнення держав. Так чи інакше вони були запроваджені вже й у Давньому Єгипті, й у Римській імперії, тому сприймаються як даність, як сталий інструмент державності. Питання про розмір, призначення та способи стягнення податків здавна викликають гарячі дискусії. З розвитком технологій, які спричиняють суттєві зміни у суспільстві, це питання стає особливо актуальним. Дослідження містить аналіз системи оподаткування електронних книг у провідних країнах світу.
У статті доведено, що книги та знання необхідні для життя людей, тому запровадження "податку на читання", тобто оподаткування книг (електронних також), було б несправедливим і недоречним.
У дослідженні проаналізовано досвід Великої Британії, де у 1970-х рр. було встановлено режим ПДВ, за якого друковані книги, журнали та газети не оподатковували. Продемонстровано, що таке ставлення британського уряду допомогло забезпечити доступність читання та навчання для людей різного віку, доходів і здібностей.
У розвідці показано, як високий ПДВ у різних країнах світу збільшував ціну книги (а відповідно й знань) для навчальних структур і студентів.
Посилання
Ebay: Who we are // Ebay. — Mode of access: https://www.ebayinc.com/our-company/ who-we-are/. — Title from the screen.
Ernest & Young LLP. Overview of EU VAT changes for digital products and services in 2015 // Ernest & Young. — Mode of access: https://www.ey.com/Publication/vwLUAssets/EY-Digital_products_and_services_in_2015/%24FILE/Digital_VAT_Campaign_Brochure.pdfEuropeanCommission (2011, December). — Title from the screen.
European Union Accounting Rule 6. Intangible assets // European Commission. — Mode of access: http://ec.europa.eu/budget/library/bibliodocuments/management/accountingframework/EU%20Accounting% 20Rule%206.pdf . — Title from the screen.
European Commission. The Mini One Stop Shop // European Commission. — Mode of access: https://ec.europa.eu/taxation_customs/business/vat/telecommunications-broadcastingelectronic-services/content/ mini-one-stop-shop_en Eurostat (2017, December). — Title from the screen.
E-sales and turnover from e-sales, 2008 to 2016, EU28 (% enterprises, % total turnover) // Eurostat. — Mode of access:
http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php?title=File:V1_E-sales_and_turnover_from_esales,_2008_to_2016,_EU28_(%25_enterprises,_%25_total_turnover).png. — Title from the screen
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Надсилаючи авторський оригінал статті в редакцію, автор тим самим дає згоду на використання його персональних даних для публікації в журналі, а також на розміщення статті в електронній версії журналу на веб-сайті Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 17 жовтня 2012 року № 1111 "Про затвердження Порядку формування Переліку наукових фахових видань України".
Авторський оригінал має бути завершеним твором і не може доопрацьовуватись автором після прийняття редакцією.
Статті, що не відповідають викладеним вимогам, або містять не всі елементи (наприклад, без індекса УДК), редакцією не приймаються. Оригінали, не прийняті до опублікування, авторам не повертаються.
Редакція має право робити редакційні правки, які не впливають на смисл тексту. Правки узгоджуються з автором.
Публікація статей в журналі безоплатна. Авторський гонорар не виплачується й авторський примірник не надається.
Автори, які хочуть придбати журнал, зазначають це в листі при надсиланні матеріалів до редакції, вказавши електронну адресу для надсилання рахунку за примірник журналу. Отримати примірник можна після надходження коштів на рахунок Книжкової палати. Без попереднього замовлення придбати примірник журналу не можна.