Проєкти збереження культурної спадщини в Нідерландах
DOI:
https://doi.org/10.36273/2076-9555.2023.1(318).4-11Ключові слова:
Королівська бібіліотека Нідерландів, проєкти зі збереження культурної спадщини, оцифровування, декислотизаціяАнотація
У статті розглянуто проєкти Королівської бібліотеки Нідерландів, присвячені збереженню культурної спадщини. Наголошено, що програми збереження друкованої та рукописної культурної спадщини й надання до неї якнайширшого доступу вкрай важливі як для окремих країн, так і для міжнародної спільноти, оскільки дають змогу ґрунтовніше ознайомитися з різними за спрямуванням і призначенням проєктами та набути корисного досвіду у цій сфері.
Проаналізовано особливості п'яти основних проєктів: "Метаморфоза", "Пам'ять Нідерландів", "Середньовічні ілюміновані рукописи", каталоги "Короткі описи книг Нідерландів (STCN) / Короткі описи книг Фландрії (STCV)", "Бібліополіс" — з метою запозичення та впровадження здобутків закордонних колег у роботу вітчизняних бібліотек, а також для підтримки програми "Документальна пам'ять України".
Посилання
Сенченко М. Науково-дослідна програма "Документальна пам'ять України" / М. Сенченко // Вісник АН України. — 1992. — № 4. — С. 50—54.
Honderd hoogtepunten uit de Koninklijke Bibliotheek / Wim van Drimmelen et. al. [editors]. — Netherlands : Waanders Zwolle, 1994. — 223 р.
Zillhardt S. Bibliotheca universalis: a G-7 global information society pilot project / Sonia Zillhardt // IFLA. — Mode of access: http://origin-archive.ifla.org/IV/ifla64/031-98e.htm (accessed 01.05.2021). — Title from the screen.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Надсилаючи авторський оригінал статті в редакцію, автор тим самим дає згоду на використання його персональних даних для публікації в журналі, а також на розміщення статті в електронній версії журналу на веб-сайті Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 17 жовтня 2012 року № 1111 "Про затвердження Порядку формування Переліку наукових фахових видань України".
Авторський оригінал має бути завершеним твором і не може доопрацьовуватись автором після прийняття редакцією.
Статті, що не відповідають викладеним вимогам, або містять не всі елементи (наприклад, без індекса УДК), редакцією не приймаються. Оригінали, не прийняті до опублікування, авторам не повертаються.
Редакція має право робити редакційні правки, які не впливають на смисл тексту. Правки узгоджуються з автором.
Публікація статей в журналі безоплатна. Авторський гонорар не виплачується й авторський примірник не надається.
Автори, які хочуть придбати журнал, зазначають це в листі при надсиланні матеріалів до редакції, вказавши електронну адресу для надсилання рахунку за примірник журналу. Отримати примірник можна після надходження коштів на рахунок Книжкової палати. Без попереднього замовлення придбати примірник журналу не можна.