Соціальні мережі як рекламний ресурс сучасної бібліотеки
DOI:
https://doi.org/10.36273/2076-9555.2023.1(318).37-42Ключові слова:
бібліотека, інтернет-середовище, інформаційний простір, соціальні мереі, блоги, акаунт, Іnstagram, YouTubeАнотація
У статті розглянуто можливості використання новітніх вебтехнологій для оптимізації різновекторної діяльності бібліотек, а не лише для реалізації акумулятивної та інформаційної функцій в інтернет-середовищі.
Наголошено, що кінець 1990-х рр. позначено процесами зародження й поширення блогів, а на початку 2000-х відбулася їх трансформація в соціальні мережі, що сьогодні є невіддільною частиною життя кожної людини. Через пандемію COVID-19 і зростання кількості платформ для ведення блогів цей вид діяльності стрімко набув популярності, і з кожним днем кількість користувачів та їхня активність в онлайн-середовищі зростає.
Доведено, що використання у бібліотечній діяльності новітніх медіа — блогів і соціальних мереж — допомагає бібліотекам ефективніше взаємодіяти з читачами. Завдяки інтернет-платформам книгозбірні здатні розширити сервісні можливості й надавати такі послуги: опрацювання довідкових запитів; допомога в пошуку матеріалів; формулювання порад щодо вибору інформаційно-пошукових стратегій; цілодобове інформаційно-комунікаційне обслуговування.
З'ясовано, що використання соціальних мереж допоможе залучити користувачів бібліотеки до обговорення та проведення різноманітних заходів. Зокрема, через блоги можна розв'язувати бібліотечні проблеми, розширювати професійні контакти, заохочувати користувачів ставати партнерами та спонсорами бібліотеки, формувати її позитивний імідж, організовувати й проводити семінари, вишколи, електронні виставки, опитування та конкурси, інформувати про нові надходження, анонсувати заходи, робити огляди книг, оприлюднювати списки боржників, а також заробляти гроші завдяки використанню таргетованої реклами.
Посилання
Dean B. Social Network Usage & Growth Statistics: How Many People Use Social Media in 2022? / B. Dean // Backlinko. — Mode of access: https://backlinko.com/social-media-users (дата звернення: 12.01.2023). — Title from the screen.
URBAN бібліотека. [@urban_biblioteka]. Instagram-сторінка. — Режим доступу: https://www.instagram.com/ urban_biblioteka/ (дата звернення: 17.01.2023). — Назва з екрана.
Публічна бібліотека Сан-Франциско. [@sfpubliclibrary]. Instagram-сторінка. — Режим доступу: https://www.instagram.com/sfpubliclibrary/ (дата звернення: 17.01.2023). — Назва з екрана.
Публічна бібліотека Бурлінгейма. [@burlingame_library]. Instagram-сторінка. — Режим доступу: https://www.instagram.com/burlingame_library/ (дата звернення: 17.01.2023). — Назва з екрана.
Публічна бібліотека Нью-Йорка. [@nypl]. Instagram-сторінка. — Режим доступу: https://www.instagram.com /nypl/ (дата звернення: 17.01.2023). — Назва з екрана.
References
Dean B. (2022). Social Network Usage & Growth Statistics: How Many People Use Social Media in 2022? Available at: https://backlinko.com/social-media-users.
URBAN library. [@urban_biblioteka]. (2022). Available at: https://www.instagram.com/urban_biblioteka.
San Francisco Public Library. [@sfpubliclibrary]. (2022). Available at: https://www.instagram.com/sfpubliclibrary/.
Burlingame Public Library. [@burlingame_library]. (2022). Available at: https://www.instagram.com /burlingame_library/.
New York Public Library. [@nypl]. (2022). Available at: https://www.instagram.com/nypl/.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Надсилаючи авторський оригінал статті в редакцію, автор тим самим дає згоду на використання його персональних даних для публікації в журналі, а також на розміщення статті в електронній версії журналу на веб-сайті Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 17 жовтня 2012 року № 1111 "Про затвердження Порядку формування Переліку наукових фахових видань України".
Авторський оригінал має бути завершеним твором і не може доопрацьовуватись автором після прийняття редакцією.
Статті, що не відповідають викладеним вимогам, або містять не всі елементи (наприклад, без індекса УДК), редакцією не приймаються. Оригінали, не прийняті до опублікування, авторам не повертаються.
Редакція має право робити редакційні правки, які не впливають на смисл тексту. Правки узгоджуються з автором.
Публікація статей в журналі безоплатна. Авторський гонорар не виплачується й авторський примірник не надається.
Автори, які хочуть придбати журнал, зазначають це в листі при надсиланні матеріалів до редакції, вказавши електронну адресу для надсилання рахунку за примірник журналу. Отримати примірник можна після надходження коштів на рахунок Книжкової палати. Без попереднього замовлення придбати примірник журналу не можна.