Науково-методологічні підходи до створення контенту електронних бібліотек
DOI:
https://doi.org/10.36273/2076-9555.2024.3(332).19-23Ключові слова:
електронні бібліотеки, цифрові колекції, репозитарій, метадані, стратегічне планування, якість колекціїАнотація
У статті здійснено аналіз принципів проєктування та формування цифрових колекцій електронних бібліотек. Розглянуто базові принципи, як-от інтеграція, стратегічне планування, забезпечення якості цифрового контенту та його науково-методичне супроводження.
Обґрунтовано потребу створення експертної ради та робочих груп для визначення профілю комплектування електронних бібліотек і формування контенту репозитаріїв.
Наголошено на необхідності формування інтегрованого електронного каталогу культурної спадщини бібліотек, архівів та музеїв для надання читачам інформації про наявність архівних документів і музейних об'єктів у бібліотечних фондах. Наведено основні принципи його створення та функціонування: використання єдиного формату представлення даних, застосування єдиної методики опису та індексування, використання єдиних авторитетних файлів для забезпечення контролю точок доступу; надання єдиного пошукового інтерфейсу.
Підсумовано, що на основі результатів теоретичних досліджень і практичної діяльності бібліотек у сфері формування цифрових колекцій доцільно підготувати науково-практичний посібник "Формування цифрових колекцій", а також розробити програму лекцій "Формування та використання цифрових колекцій.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Надсилаючи авторський оригінал статті в редакцію, автор тим самим дає згоду на використання його персональних даних для публікації в журналі, а також на розміщення статті в електронній версії журналу на веб-сайті Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 17 жовтня 2012 року № 1111 "Про затвердження Порядку формування Переліку наукових фахових видань України".
Авторський оригінал має бути завершеним твором і не може доопрацьовуватись автором після прийняття редакцією.
Статті, що не відповідають викладеним вимогам, або містять не всі елементи (наприклад, без індекса УДК), редакцією не приймаються. Оригінали, не прийняті до опублікування, авторам не повертаються.
Редакція має право робити редакційні правки, які не впливають на смисл тексту. Правки узгоджуються з автором.
Публікація статей в журналі безоплатна. Авторський гонорар не виплачується й авторський примірник не надається.
Автори, які хочуть придбати журнал, зазначають це в листі при надсиланні матеріалів до редакції, вказавши електронну адресу для надсилання рахунку за примірник журналу. Отримати примірник можна після надходження коштів на рахунок Книжкової палати. Без попереднього замовлення придбати примірник журналу не можна.