Контроль і фальсифікація науки. Інквізиція вчених
Анотація
У пропонованому циклі статей автор порушує проблеми контролю за наукою і вченими в минулому та в сучасності. Розглянуто методи фальсифікації, які використовують для пропаганди "сміттєвої науки". На противагу здоровій науці "сміттєву" розвивають корпорації та їхні PR-інститути. Корпоративні дослідження здійснюють із заздалегідь визначеними цілями, підпорядкованими принципу "прибуток за будь-яку ціну". Загальновизнані цінності й моральні засади — фізичне та ментальне здоров'я, честь і совість, дбайливе ставлення до природи тощо — сучасне суспільство розміняло на гроші…
Мізерне фінансування науки, котре автор визначив як інквізицію вчених, призвело до того, що науковці змагаються між собою не в генеруванні й реалізації нових ідей, розробленні нових технологій, розв'язанні нагальних проблем науки, а в кількості зареєстрованих статей у наукометричних базах.
Посилання
Уся правда про інквізицію. CREDO. URL: https://credo.pro/2023/07/351432.
Полюхович І. Джордано Бруно та інші жертви інквізиції. 30.03.2024. Преса Рівне. URL: https://pressa.rv.ua /news/dzhordano-bruno-ta-inshi-zhertvy-inkvizycziyi/.
Eliphas L. Dogme et Rituel de la Haute Magie. Paris : Germer Bailliere, libraire — editeur, 1861. Dogme. P. 221.
Marrs J. Rule by Secrecy. Harper Collins Publishers, 2000. P. 376.
Alford A. F. Gods of the New Millennium: Scientific Proof of Flesh & Blood Gods. Walsall. England : Eridu Books, 1996. P. 124.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Надсилаючи авторський оригінал статті в редакцію, автор тим самим дає згоду на використання його персональних даних для публікації в журналі, а також на розміщення статті в електронній версії журналу на веб-сайті Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 17 жовтня 2012 року № 1111 "Про затвердження Порядку формування Переліку наукових фахових видань України".
Авторський оригінал має бути завершеним твором і не може доопрацьовуватись автором після прийняття редакцією.
Статті, що не відповідають викладеним вимогам, або містять не всі елементи (наприклад, без індекса УДК), редакцією не приймаються. Оригінали, не прийняті до опублікування, авторам не повертаються.
Редакція має право робити редакційні правки, які не впливають на смисл тексту. Правки узгоджуються з автором.
Публікація статей в журналі безоплатна. Авторський гонорар не виплачується й авторський примірник не надається.
Автори, які хочуть придбати журнал, зазначають це в листі при надсиланні матеріалів до редакції, вказавши електронну адресу для надсилання рахунку за примірник журналу. Отримати примірник можна після надходження коштів на рахунок Книжкової палати. Без попереднього замовлення придбати примірник журналу не можна.